Головите на меѓусебните дуел на овие два ривали се секогаш присутни!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на норвешкиот Куп се сретнуваат екипите на Осло и Тромсдален.

КФУМ Осло моментално е на третото место на табелата од втората лига со вкупно 23 освоени бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 3 порази.

Тромсдален од друга страна се наоѓа на последната 16-та позиција со вкупно 2 бода бидејќи во досегашниот тек од сезоната забележаа 2 реми и 10 порази.

Овие две екипи прв пат се сретнале во 2013 година и од тогаш прикажуваат исклучиво ефикасни натпревари. Имено, на сите пет натпревари постигнати се најмалку три гола, односно ГГ3+ типот е секогаш пролазен.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.90 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*