Дерби на денот: Бразил е се уште фаворит за освојување на титула!

дерби на денот

Бразил после подолго време сака да стигне до трофеј на големо натпреварување, а Копа Америка е идеална шанса за тоа. Во рамките на второто коло, Бразил и Венецуела ќе ги мерат силите во 02:30 по полноќ.

Бразил: Може ли Бразил конечно до титула?

Овој пат Копа Америка се игра во Бразил и поради тоа, оваа селекција е главен фаворит за освојување на титула. Бразил беше домаќин на Светското првенство во 2014 година, но тогаш не успеаа да стигна до трофеј, бидејќи во ½ финалето беа елиминрани од Германија. Избраниците на селекторот Тите блеснаа во првиот натпревар од ова натпреварување кога без поголеми проблеми славеа против Боливија со 3-0 и покрај тоа што на полувреме резултатот беше 0-0.

Венецуела: Главна цел е пласман во нокаут фаза!

Венецуела никогаш не била континентален првак, а сигурно е дека и овој пат немаат некои големи шанси за тоа, меѓутоа имаат свои математики на ова издание од Копа Америка. Оваа репрезентација не беше дел ниту од Мундијалот во Русија, но резултатите и игрите во пријателските натпревари нудат оптимизам. Имено, оваа селекција успеа да ја победи Аргентина, а потоа да ремизира со Еквадор во натпревар каде што беа доста подобри ривали. Во првиот натпревар од Копа Америка, оваа репрезентација играше со играч помалку, но сепак успеаа да одолеат на бројните напади од Перу и успеаа да земат важен бод.

Наш предлог:

Бразил е голем фаворит во овој дуел, па искрено и ние се надеваме на победа на домаќините. Венецуела како што кажавме и погоре сакаат само пласман во нокаут фазата, па веруваме дека ќе се борат за тоа. Прв предлог за типување ни е 3+ со коефициент од 1.60 во William Hill, а похрабрите ги советуваме да пробаат 2+ПП во истата обложувалница со квота од 2.45.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*