Лига на Шампиони: Јувентус – Тотенхем, анализа и предлог тип

Јувентус - Тотенхем

Во дербито на денот во вторник, Јувентус ќе го пречека Тотенхем во првиот меч од 1/8 финалето на Лигата на Шампиони. Мечот предизвикува огромно внимание и во Италија и во Англија. Двете екипи се во добра форма, но ние сепак очекуваме еден цврст и тврд натпревар со малку голови.

Јувентус е во неверојатна форма

Јувентус славеше 14 победи во последните 16 натпревари во кои не забележа пораз. Од средината на ноември кога Сампдорија славеше над Јуве со 3:2, тимот од Торино не знае за пораз. Сега пак се наоѓа во неверојатна серија од 11 победи по ред во Серија А и во Купот. Уште поимрепивно е тоа што на последните 7 меча, Јуве не прими ниту еден гол, а постигна неверојатни 16 гола. Минатиот викенд Јувентус славеше над Фиорентина со 2:0 со головите на Федерико Бернардески и Гонзало Игуаин, но натпреварот беше нарушен со контроверзна интервенција од судијата по видео асистентот. Тој ја поништи одлуката од 18-та минута во корист на Фиорентина. На овој последен меч се видоа сите недостатоци на Јуве кој имаше само 4 шутеви кон голот на противникот и само 39% посет на топка.

Матуиди, Дибала и Куадрадо остануваат повредени и нема да настапат на овој меч, што значи дека Клаудио Маркизио може да биде повикан да го пополни местото во средниот ред. Од друга страна, Даглас Коста е очекува да го замени Бернардески на десната страна во најпосакуваната формација на Алегри 4-3-3.

Тотенхем во добра форма, но на гости игра слабо

Хари Кејн го постигна единствениот гол во дербито за северен Лондон во саботата и Тотенхем заслужено славеше над Арсенал. По мирните први 45 минути кога Спарс имаше посет на топка но немаше шанси, после паузата Тотенхем беше одличен. Тимот на Покетино одигра моќно, со силно темпо и со голем интензитет.

Само извонредноста на Петр Чех ги задржа фудбалерите на Покетино да не слават уште поубедлива победа. Ако на оваа победа се додадат и победата над Јунајтед со 2:0 и ремито со Ливерпул 2:2 ( сите натпревари се одиграа еден по друг ), тогаш јасно е дека Тотенхем е во одлична форма.

Тоби Алдервирелд и Хари Винкс не беа во составот и беа одморени на дуелот со Арсенал, додека Лукас Моура остана на клупата. Првите двајца се очекува да стартуваат на овој меч, додека Моура речиси сигурно ќе добие шанса од клупата.Регистрирај се на Unibet

Јувентус дома е речиси непобедлив

За победа на Јувентус коефициентот во Unibet е 2.07. Според нас овој коефициент не е за потценување, особено ако се знае дека тие се без пораз во последните 22 натпревари во Лигата на шампионите на домашен терен. Последен пат Јуве загуби во април 2013 година. Финалистите во две од изминатите три години, се во неверојатна форма и тешко е да се игра против нив во овој момент.

Од друга страна коефициентот за победа на Тотенхем е дури 4.50 во Unibet. Сепак и англичаните се одлични во последно време. Тие Завршија на првото место во групната фаза од Лигата на Шампиони и тоа пред Реал Мадрид и Тотенхем. Против овие две екипи Тотенхем освои  бода на гостувањата. Сепак, фудбалерите на Почетино победија на само три натпревари од последните 12 како гости и тоа во Свонси, Барнли и Дортмунд.

Наш предлог:

Да паднат Под 2.5 гола @ 1.65 во Unibet

Победа на Јувентус или реми @ 1.25 во Unibet

1 Trackback / Pingback

  1. Дерби на вечерта НАЈАВА: Јувентус - Тотенхем, повреди, меѓусебни дуели, коефициенти... - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*