Совет кој може да ви донесе голема сума на пари: Еве за што станува збор!

онлајн обложување

Живееме во модерен свет каде што буквално секој сегмент на животот забележува напредок, а се разбира од тој тренд не е елиминирано ниту обложувањето.

Сведоци сме како порано имавме ограничена понуда за обложување, минимална сума од 50 денари на тикет, 500 денари за сингл и така натаму. Сега се е поразлично. Сега обложувалниците ги имаме на секој агол и во СЕКОЈ ДОМ.

Кога велиме во секој дом мислиме на онлајн обложувањето. За онлајн обложувањето ви е потребен интернет и мобилен телефон или компјутер. Регистрацијата во оналјн обложувалниците е многу едноставна, а а начинот на функционирање ви предизвикува посебно чувство на задоволство.

Уште една причина за да отворите сметка во онлајн обложувалница е токму следната причина која ќе ви ја презентираме накратко во овој текст. Лично ние сме биле сведоци на ваквите ситуации, па затоа издвоивме време да ви го кажеме овој трик.

Доколку уплаќате сингл или чекате последен натпревар, а моменталниот резултат не ви е во прилог тогаш стресот е на високо ниво. Сепак на екранот ви се појавува дека е досуден пенал за вашата екипа и веќе тогаш адреналинот расте, но што ако пеналот биде промашен и резултатот останува ист? За да не комплицираме решивме оваа загатка да ви ја претставиме со пример.

онлајн обложување

Хипотетички пример со измислен натпревар:

Денес на понудата имаме натпревар помеѓу Челзи и Фулам со почетни коефициенти од 1.5 за кец, 3.7 за Х и 6.7 за двојка. Во првото полувреме натпреварот е во корист на Фулам и резултатот е 0-1. Вие уплаќате на полувреме дека ќе има пресврт и за тоа добивате коефициент 3.50. Вашата уплата е 100 евра и практично доколку победи Челзи добивате 350 евра. Како што изминува текот резултатот доаѓа до 1-1, а веќе во 85-та минута досуден е пенал за Челзи и доколку биде реализиран вашиот облог ќе биде добитен. Обично со Кеш аут функцијата во Bet365 ќе ви биде понудено да земете околу 330 евра во тој момент без разлика на конечниот исход на натпреварот. Но ова е доколку биде постигнат гол од пенал, но што доколку го промашата? Е тогаш нема кеш аут и вашиот облог станува недобитен.

Во вакви случаеви нашето искуство вели дека можете да се заштитите. Прашањето е како? Во обложувалницата на Bet365 кога ќе се досуди пенал се отвoра понуда да биде реализиран или промашен пеналот. За пеналот да биде реализиран коефициентот е 1.33, а за да биде промашен од 4 до 4.50.

Вие доколку уплатите 60 евра на тоа дека ќе биде промашен ќе добиете 270 евра, а доколку биде реализиран ќе имате кеш аут од околу 330 евра. Како и да е значи со вложени 110 евра имате заработувачка, односно чиста добивка од 160 до 220 евра. A интересно е и тоа што може пеналот да биде промашен, а набргу потоа вашиот тим да постигне гол, па да бидете добитни два пати. 

Наша препорака за овој трик е обложувалницата на Bet365, бидејќи таму секогаш се отворени понудите за реализиран или промашен пенал. Овој начин на заштита може да го користите и кога чекате последен натпревар на вашиот тикет и кога играте сингл. Затоа ви препорачуваме да отворите сметка на Bet365 ТУКА и да оставите барем 50 евра за во ваква ситуација!

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*