Иако домаќинот е фаворит, овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на шкотската Лига 2 се сретнуваат екипите на Клајд и Елгин во заостанат натпревар од 21-то коло.

Клајд е на третата позиција и има освоено 55 бода преку 17 победи, 4 реми и 7 порази.

Елгин е нешто полошо пласиран и има вкупно 39 бода со учинок од 12 победи, 3 реми и 13 порази.

Можеби Клајд е фаворит, но статистиката укажува дека на последните 9 од вкупно изиграни 10 меѓусебни натпревари виден е типот Г.Г3+, па ако и денес биде така имаме одличен коефициент.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.00 во 1xBet (9 oд последните 10)

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*