Традицијата наговестува победа за домаќините!

мајстор на колото

Денес од 20:00 на програмата е натпреварот од 12-то коло на романската прва лига во која ќе се сретнат Клуж и Јаши.

Клуж моментално се наоѓа на 2-та позиција со освоени 20 бода од 11 изиграни натпревари.

Јаши го зазема 9-то место на табелата со 14 освоени бода после 11 кола, а на своето конто имаат 4 победи, 2 реми и 5 порази.

Нема сомнеж дека Клуж  е голем фаворит на денешниот натпревар, а уште еден факт кој е во нивна корист е тоа што Јаши не успеа да им нанесе пораз веќе три години, односно на последните 12 меѓусебни дуели.

Наш предлог:

Победа за домаќинот @ 1.40 во Bet365

Регистрирај се на Bet365

Сподели

Be the first to comment

Leave a Reply