Традицијата за денес ни нуди супер коефициент!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на 26-то коло од Серија Б се сретнуваат екипите на Специја и Ливорно.

Специја се наоѓа на 24-та позиција со вкупно освоени 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 8 порази.

Ливорно е полошо пласиран и има освоено вкупно 23 бода преку 5 победи, 8 реми и 10 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните пет меѓусебни дуели како победник секогаш е тимот на Специја, а за денес коефициентот е одличен.

Наш предлог:

Конечен исход – 1 @ 1.94 во 1xBet ( 5 од последните 5 )

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*