Малери и махери на колото

малери и махери

Како и секој понеделник, така и овој, малерите и махерите нема да бидат изоставени. Во прилог неколку тикети кои сметаме дека се навистина и интересни и дека треба да се споделат со вас.

Малер 1

Каква штета. Овој играч изиграл 5 натпревари со знакот гол-гол прво полувреме и погодил само четири, додека петтата заврши со резултат 2-0. Тоа го чинеше се на се, 157.762 МКД.

Малер 2

Овој играч изиграл тикет со натпревари на конечен тип. За жал натпреварот Аз Алкмар не го погоди и остана без 43.100 МКД.

Махер 1

Махер во вистинска смисла на зборот. Погоди шест исклучително тешки натпревари и за само 30 денари уплата доби неверојатни 24.000 денари. За убаво да се трошат.

Махер 2

Махер и среќалија 🙂 … Овој играч Рома ја типувал 2-2 и 2+, а кога велиме среќалија мислиме на голот кој го заби Рома во 95-та минута. Храбра уплата и храбра добивка. За убаво да се трошат мајсторе!