Букмејкерите ги променија коефициентите за шампион во ЛШ: Еве кој е главен фаворит!

лига на шампиони

Вчера завршија првите натпревари од 1/8 финалето на најелитното фудбалско натпреварување, па бевме сведоци на многу изненадувачки резултати.

Реванш дуелите се закажани за 5-ти, 6-ти Март, односно 12-ти и 13-ти Март. Во првиот дел се решија дилемите околу некои екипи, но останаа и такви каде што ќе биде неизвесно до самиот крај.

Букмејкерите ги претставија новите квоти за шампионската титула во ова натпреварување.

Како прв фаворит е тимот на Манчестер Сити со коефициент од 3.75, а веднаш до него се екипите на Барселона и ПСЖ со коефициент 6.00.

Реал Мадрид е на третото место со коефициент 10.00, а потоа следува Баерн Минхен и Атлетико Мадрид со коефициент 12.

Нешто потценет е тимот на Ливерпул и за да освои титула во ЛШ коефициентот изнесува 13, додека за Јувентус да се врати од негатива и да освои пехар коефициентот е 17.

Како најголем аутсајдер е тимот на Шалке и за него коефициентот изнесува 251.

Во прилог коефициентите од Bet365 за сите екипи:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*