Градското дерби и традицијата за денес ни нудат одличен коефициент!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на 14-то коло на српската Супер лига ќе се изигра градското дерби во Белград во кое ќе се сретнат Вождовац и Рад.

Вождовац моментално е на 13-та позиција и после 13 изиграни натпревари стигнаа до 12 бода остварувајќи 3 победи, 3 реми и 7 порази.

Рад ја зазема 9-та позиција со учинок од 4 победи, 2 реми и 7 порази, па после 13 кола на своето конто имаат 14 бода.

Екипата на Вождовац од овој ривал не знае за пораз веќе 3 години, односно немаат претрпено пораз на последните 6 натпревар. За тој временски интервал видовме 5 победи и едно реми, притоа секој пат со мал број голови.

Наш предлог:

Победа за домаќинот @ 1.95 ( 5 од последните 6)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*