Тикет на денот (четврток, 21.02.2019)

тикет на денот

Реванш натпреварите од 1/16 финалето на Лига Европа ќе бидат во центарот на вниманието, а освен тоа, се наоѓаат и неколку интересни кошаркарски натпревари.

Бенфика – Галатасарај – 1 @ 1.72 во 1xBet

Уште во првиот натпревар се виде дека Бенфика е подобар тим од турскиот шампион. Португалците успеаа да победат на „жешкиот“ терен во Истанбул, па зошто тоа да не го повторат и во Лисабон. Точно е дека на „орлите“ им одговара реми, но сметаме дека нема да го коцкаат пласманот за 1/8 финале. Двете екипи настапуваа во ЛШ, но освен трето место ништо друго не направија. Предлагаме „кец“ во 1xBet со коефициент од 1.72.
Регистрирај се на 1XBET

Наполи – Цирих – 1/1 @ 1.61 во Bet365

Овде се е решено во првите 90 минути во Цирих. Домаќинот не успеа да спротистави на Наполи и претрпе пораз од 3:1, кој не му ветува многу пред овој реванш. Наполи доста попушти во Серија А и од титулата веќе се прости, за разлика од минатата сезона кога беа конкуренти до самиот крај. Во неделата не успеаа да го победат Торино на домашен терен, па и фановите на Сан Паоло сфатија дека ова не е шампионска титула. Цирих изгуби од актуелниот, но и од идниот шампион на Швајцарија, Јанг Бојс во претходното коло, па остана на четвртото место. Овде очекуваме од Наполи доминација, па затоа типуваме 1/1. Коефициентот за тоа во Bet365 e 1.61.
Регистрирај се на Bet365

Генк – Славија – 1 @ 2.13 во 10Bet

Еден од неизвесните парови во 1/16 финалето е токму овој дуел. Во првиот натпревар во Прага немаше голови, па овој натпревар ќе одлучува за тоа кој ќе оди понатаму. Домаќините одлично се снаоѓаат во домашното првенство и најверојатно ќе успеат да ја задржат таа предност до плејофот. Според нас, овде станува збор за тимови со сличен квалитет, но предноста ја даваме на домаќинот. Типуваме 1 во 10Bet со коефициент од 2.13.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 5.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*