Тикет на денот (среда, 21.03.2018)

Иако е среда има малку натпревари во понудата. За тоа е виновна паузата на првенствените тимови и играњето на националните контролни дуели. Сепак, за вистинските играчи има доволно напревари за да комбинираат еден тикет.

Кроули – Викомб – 3+ @ 2.05 u 10Bet

Овде гостинот е фаворит, но и домаќинот е ефикасен, па нашиот прв избор е игра на голови. Викомб се бори за директен пласман во Лига 1 и бележи добри резултати. Гостите после 3 кола без победа, во саботата издвоија победа на гостувањето кај Барнет со 2-0. Покрај победата на гостите коа треба да дојде лесно, ние сметаме дека на дуелот ќе има барем 3 гола.
Регистрирај се на 10Bet

Реал СЦ – Национал – T22+ @ 2.05 u 10Bet

Заостанат натпревар од португалската Сегунда лига во кој се составуваат Реал Спорт Клуб и трето пласираниот Национал од Мадеира. Секако дека гостите се поблиску до победа бидејќи се борат за промоција во Прва Лига, а имаат и изгледни шанси да го остварат тоа. Покрај тоа, Национал е во одлична форма и е без пораз веќе 7 натпревари, а има четири победи во последните 5 дуели. Покрај триумфот на гостите, очекуваме мрежата на домаќините да биде затресена најмалку 2 пати.
Регистрирај се на 10Bet

Басконија – Бамберг – 1 @ 1.20 u 10Bet

Шпанците се големи фаворит во дуелот со германскиот тим и поради квалитетниот состав, но и поради мотивот во натпреварот. Басконија е моментално на осмо место и ќе води голема борба со Макаби, пред се за последната позиција која води во плеј-оф на Евролига. Баскониа е во серија од три победи во Евролигата и исто толку триумфи има зад себе во шпанската АЦБ лига.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.05

1 Trackback / Pingback

  1. Тикет на денот (четврток, 22.03.2018) – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*