ТИП НА ДЕНОТ: (20.02.2019,21:00) ШАЛКЕ – МАНЧЕСТЕР СИТИ

РАЗЛИКА ВО КВАЛТИЕТ

Европа, Лига на шампиони, 20.02.2019: Шалке – Манчестер Сити ТИП 2/2

Резултат: 2-1/2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шалке и Манчестер Сити од рамките на Лигата на шампиони. На Гелзенкирхен денес приситгнуваат „граѓаните“ кои се во исклучително добра форма. Шалке искрено нема квалитет да им се спротистави, бидејќи гостите се во серија каде што „газат“ се пред себе. Овде очекуваме дека Сити ќе создаде предност уште во првото полувреме и ќе го победи натпреварот без поголеми проблеми. Наш предлог е 2/2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.81.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 14/18

ШАЛКЕ – МАНЧЕСТЕР СИТИ 2/2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*