ТИП НА ДЕНОТ: (12.01.2019,20:45) ВИЉАРЕАЛ – ХЕТАФЕ

ДОМАЌИНИТЕ СЕ НАЈГОЛЕМОТО РАЗОЧАРУВАЊЕ

Шпанија, Ла Лига, 12.01.2019: Виљареал – Хетафе ТИП Г.Г

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Виљареал и Хетафе од рамките на шпанската Ла Лига. Виљареал оваа година се најголемото разочарување во Ла Лига и ако продолжат со ваква игра сигурно дека ќе бидат елиминирани. Од друга страна Хетафе игра одлично и се бори за европски пласман следната сезона. Овде и на двете екипи им се потребни бодови, па сметаме дека ќе имаме голема борба. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.00.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ: 5/11

ВИЉАРЕАЛ – ХЕТАФЕ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*