На последните 11 меѓусебни дуели, победник е само овој тим!

традиција

Денес од 16:15 во рамките на 21-то коло од саудиската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Ал Фатех и Ал Ахли.

Ал Фатех моментално е на 7-та позиција со 28 освоени бода после 20 изиграни кола, а досега имаат запишано 7 победи, 7 реми и 6 порази.

Ал Ахли е подобро пласиран и ја има четвртата позиција на табелата со 36 бода, а на своето конто имаат 11 победи, 3 реми и 6 порази.

Екипата на Ал Ахли може да се пофали со фантастична серија против овој ривал, бидејќи на последните 11 меѓусебни натпревари тие запишаа 11 победи.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 2.15 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*