Тикет на денот (вторник, 18.09.2018)

тикет на денот

Денес повторно започнува елитното натпреварување во Европа, па сигурно тие натпревари ќе бидат центар на внимание.

Клуб Бриж – Дортмунд – 3+ @ 1.65 во Coinbet24

Гостите треба да бидат фаворити во овој дуел, меѓутоа колку и да значи името на Борусија во европските рамки, разликата во квалитет не е толку голема и Бриж тука ќе ги бара своите бодови. Сметаме дека желбата за победа на Белгијците е поголма и ќе играат со сета своја сила. Очекуваме отворен дуел и голови.
Регистрирај се на Coinbet24

Лидс – Престон – Т12+ @ 2.00 во 1xBet

Лидс малку попуштија после ураганскиот старт, но тоа искрено беше и очекувано, бидејќи таква екипа тешко успева да ја држе формата во текот на целиот шампионат. Сега им доаѓа Престон, тим кој нема со што да се пофали. Сметаме дека овој натпревар нема големо значење, па ќе играат порелаксирано. Очекуваме домаќините да постигнат најмалку два гола.
Регистрирај се на 1XBET

Ливерпул – ПСЖ – Г.Г @ 1.50 во Bet365

За денес на распоредот го имаме најголемото дерби, а нема да бидеме изненадени, ако овие две екипи ги видеме на Ванда Метрополитано во улога на финалисти. И двете екипи имаат квалитет, а таквите екипи секогаш прикажуваат отворен фудбал. Нашто предвидување е дека двата тима ќе постигнат по еден гол.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*