ТИП НА ДЕНОТ: (17.02.2019,16:00) БАЗЕЛ – СИОН

БАЗЕЛ Е ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ

Швајцарија, Супер лига, 17.02.2019: Базел – Сион ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Базел и Сион од рамките на швајцарската прва лига. Базел оваа сезона заостана зад Јанг Бојс и најверојатно нема да ја земе титулата. Сепак тие се на второто место, а таа позиција им гарантира квалификации за ЛШ. Од друга страна Сион игра по системот топло-ладно, но да бидеме искрени Базел има подобар тим, па гостите нема што да очекуваат. Наш предлог е победа за Базел, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.49.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 11/15

БАЗЕЛ – СИОН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*