Дерби на денот: Манчестер Јунајтед – Челзи!

Веќе во 1/8 финалето од англискиот ФА Куп имаме реприза на минатогодишното финале. Се сретнуваат бранителите на трофејот, Челз и Манчестер Јунајтед. И двете екипи влегуваат поразени во ова дерби, односно Јунајтед беше поразен од ПСЖ, додека Челзи претрпе дебакл од „граѓаните“.

Челзи: Сари е се поблиску до отказ!

Тоа што се игра натпреварот на Стемфорд Бриџ, за Челзи е важен фактор. Ако погледнеме наназад ќе забележеме дека Челзи на претходните три гостувања во Премиер Лига помина трнливо. Сето започна на Емиратите каде што Арсенал беше подобар, потоа Бормут им зададе удар, а Сити ги декласира. Сепак, навивачите ги заборавија овие порази, откако Челзи во четвртокот беше поуспешен од Малме и ги совлада со 2-1. Првата цел на Сари беше пласман во ЛШ, но секако нема да ја занемарат Лигата на Европа, а уште помалку и ФА Купот. Како и да е, овде Челзи не смее да се коцка, бидејќи тоа може да предизвика отказ за Сари.

Манчестер Јунајтед: Овој тим се „препороди“ со Солскјер

Прашањето е дали се уште некој се сеќава на Мурињо на Олд Трафорд. Се разбира дека не. Норвешкиот експерт успеа овој тим да го врати таму каде што припаѓа, односно да го направи квалитетен и конкурентен без разлика на противникот. Мора да признаеме дека тој го смени тимот за цели 180 степени кон подобро. Сепак, тој во последното коло од ЛШ претрпе пораз од ПСЖ, но и тоа е составен дел од фудбалот. Искрено, Манчестер Јунајтед има адуит за триумф во Лондон. Пол Погба е во одлична форма, а исто така формата е подобрена и на останатите играчи како што се Лингард, Марсијал, Мата и др.

Наш предлог:

Во меѓусебните дуели, Челзи има нешто повеќе успеси во последно време. На претходните 10, тимот од Лондон победил пет пати, два пати Јунајтед, а три натпревари се авршени без победник. Овој пат, Bet365 за победа на Челзи нуди коефициент 1.95, за реми и победа на Јунајтед коефициентот е ист односно 3.45. Ние ви предлагаме да изиграте гол-гол, а во истата обложувалница коефициентот за тоа изнесува 1.70.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*