ТИП НА ДЕНОТ: (18.02.2019,20:30) РОМА – БОЛОЊА

РОМА НЕ СМЕЕ ДА ЗАОСТАНЕ

Италија, Серија А, 18.02.2019: Рома – Болоња ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Рома и Болоња од рамките на италијанската елита, Серија А. Ова ќе биде последен натпревар од 24-то коло на Серија А. Рома со победа би се искачила на 4-та позиција која води во ЛШ, а искрено тоа не е невозможно, бидејќи има одлична форма. Од друга страна Болоња е во лоша форма и затоа се наоѓа на 18-та позиција, па најверојатно им претстои грчевита борба за опстанок. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.44.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 13/17

Рома – Болоња 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*