ТИП НА ДЕНОТ: (11.02.2019,20:30) ХАМБУРГЕР – ДРЕЗДЕН

ХАМБУРГЕР ЗА БУНДЕСЛИГА

Германија, Втора Лига, 11.02.2019: Хамбургер – Дрезден ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хамбургер и Дрезден од рамките на втората германска Бундеслига. Домаќините се најсериозни кандидати за повраток во Бундеслигата. Тие досега имаат импресивни резултати, па не е ни чудно што се на лидерската позиција. Во последното коло претрпеа пораз од Билефилд, па сега е вистински момент да ја оправдаат грешката и тоа пред своите навивачи. Од друга страна Дрезден е во многу лоша форма и во последните пет натпревари имаат претрпено 4 порази. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.53.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 8/10

ХАМБУРГЕР – ДРЕЗДЕН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*