Дали гостите ќе успеат да ја врзат 10-та победа по ред?

традиција

Во рамките на 15-то коло од Премиер лигата на Саудиска Арабија, денес од 16:30 ќе се изигра натпреварот помеѓу Ал Вехда и Ал Ахли.

Ал Вехда се наоѓа на 7-та позиција и после 14 кола успеаа да соберат 21 бод, односно забележаа 6 победи, 3 реми и 5 порази.

Ал Ахли од друга страна го има петтото место на табелата со учинок од 7 победи, 3 реми и 4 порази, а на својата сметка имаат 24 бода.

Во последните 10 дуели кога се сретнуваат овие екипи, секогаш како победник завршува тимот на Ал Ахли, а ако и денес биде така, тогаш имаме одличен коефициент.

Наш предлог:

Конечен исход – Победа за гостите @ 2.00 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*