Границата од 2.5 гола никогаш не е надмината – Дали продолжуваат и денес?

традиција

Денес од 17:00 на програмата во српската Супер Лига е натпреварот помеѓу Бачка и Војводина.

Бачка се ноѓа на 11-та позиција бидејќи после 19 изиграни натпревари стигнаа до 17 бода, притоа остварувајќи 4 победи, 5 реми и 10 порази.

Војводина е на 8-та позиција со учинок од 7 победи, 5 реми и 7 порази, односно после 19 кола имаат освоено 26 бода.

Интересно за овој натпревар е тоа што во последните 6 меѓусебни дуели, никогаш не е надмината границата над 2.5 гола, па очекуваме и денес да продолжи таа традиција.

Наш предлог:

Вкупно голови: ПОД 2.5 @ 1.47 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*