ТИП НА ДЕНОТ: (05.02.2019,18:30) ХЕЈДЕНХЕЈМ – ЛЕВЕРКУЗЕН

СРЕДБА НА РАЗЛИЧЕН КВАЛИТЕТ

Германија, ДФБ Покал, 05.02.2019: Хејденхејм – Леверкузен ТИП 2

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хејденхејм и Леверкузен од рамките на германскиот ДФБ Покал.  Хејденхејм припаѓа на втората Бундеслига и искрено нема завидна позиција на табелата, но формата им е одлична. Од друга страна тие ќе се натпреваруваат со тим кој е доста амбициозен, а тоа го докажаа и во последното коло кога го победија Баерн Минхен. Овде немаме дилеми околу типот и сметаме дека гостите ќе бидат подоминантни. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.50.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 3/4

ХЕЈДЕНХЕЈМ – ЛЕВЕРКУЗЕН 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*