Традицијата наговестува 3+, а коефициентот е солиден!

традиција

Во рамките на 28-то коло од нискиот ранг на англискиот фудбал, Национал лига југ, се сретнуваат екипите на Труро и Велдстон.

Домаќините моментално се на 17-то место на табелата со досега освоени 30 бода, додека гостите ја заземаат 10-та позиција со вкупно освоени 41 бод.

На претходните 7 меѓусебни дуели на овие два ривали, постигнати се многу погодоци, односно границата од над 2.5 гола по натпревар е надмината на сите тие дуели. Доколку продолже таа серија, ние ќе добиеме супер коефициент.

Наш предлог:

Вкупно голови 2.5 – НАД @ 1.55 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*