ТИП НА ДЕНОТ: (27.01.2019,18:30) РЕАЛ СОСИЕДАД – ХУЕСКА

СОСИЕДАД Е ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ

Шпанија, Ла Лига, 27.01.2019: Реал Сосиедад – Хуеска  ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме дерби натпреварот помеѓу Реал Сосиедад – Хуеска од рамките на шпанската Ла Лига. Сосиедад игра одлично на гостински терен, но како што одминува времето тие се подобруваат и на домашен. Од друга страна Хуеска е главен кандидат за Сегунда, па колку и да им требаат бодови сметаме дека немаат квалтиет за да се борат со Реал Сосиедад. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ: 14/26

РЕАЛ СОСИЕДАД – ХУЕСКА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*