ТИП НА ДЕНОТ: (23.12.2018,13:15) СТ. ЏОНСОН – РЕНЏЕРС

РЕНЏЕРС ГО СЛЕДАТ ЛИДЕРОТ

Шкотска, Премиер Лига, 23.12.2018: Ст. Џонсон – Ренџерс ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ст. Џонсон и Ренџерс од шкотската Премиер Лига. Ренџерс полека го губи чекорот во борбата за титула со Селтик, со само една победа во последните 4 натпревари веќе заостанува 4 бода зад лидерот. Се надеваме дека кризата е зад нив и дека со победа денес ќе се доближат на бод до Селтик. Првенството е долго и се уште се надеваат на титула. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 14/22

СТ. ЏОНСОН – РЕНЏЕРС 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*