Ќе го урне ли Кваљарела легендарниот рекорд на Батистута

Кваљарела

Сите очи во Италија ќе бидат свртени кон Фабио Кваљарела, кон мечот Сампдорија – Удинезе. Италијанскиот ветеран има за цел да стане само вториот играч кој постигнал голови на 11 последователни натпревари во Серија А. Со дополнителен пресврт на судбината, изгледа дека тој ќе стигне до таа цел против еден од неговите поранешни клубови, Удинезе.

Тоа е една од главните приказни во Серија А викендов. Ако Фабио Кваљарела постигне гол на 11-тиот натпревар по ред, тој ќе се израмни со рекордот на неверојатниот Батистута постигнат во 1994 година.

Историски, како по традиција, Кваљарела е немилосрден против неговите поранешни клубови. Постигна гол против Јувентус пред зимската пауза. Но тогаш никој не веруваше во неговата способност да го предизвика рекордот на Батигол. Соиграчите на Кваљарела ќе сторат се што е можно за да се осигурат дека овој викенд Кваљарела нема да пука во празно. Сампдорија обично нема проблеми против Удинезе кога игра на Луиџи Ферарис. Тие иаат само еден пораз од Удинезе во последните 15 домашни натпревари, а тоа е уште еден плус кон целта на Кваљарела.

Наш предлог:

Кваљарела да постигне гол @ 1.80 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*