Тикет на денот (петок, 25.01.2019)

тикет на денот

Денес започнува нов кладилничарски викенд кој изобилува со понуда. Се надеваме дека денес ќе биде добар вовед за наредните неколку дена.

Јужна Кореја – Катар – 0-2 @ 1.63 во 1xBet

Натпревар од ¼ финалето на Азискиот куп во кој очекуваме голема борба  на Јужна Кореја и Катар. Корејците се значително искусен тим и редовно учествуваат на Мундијалите, но на ова првенство не блескаат. Сега се појаки од својот противиник, па тоа им дава улога на фаворити. Катар не е воопшто наивен и во наредното Светско првенство сака да биде рамноправен со останатите најдобри селекции на тоа натпреварување. Како и да е ние на овој дуел очекуваме мал број голови. Коефициентот за 0-2 гола во 1xBet е 1.63.
Регистрирај се на 1XBET

Телстар – Спарта – 3+ @ 1.60 во Bet365

Овие две екипи ремизираа во двете кола после паузата. Домаќините играа два пати 1:1, прво со Хелмонд, а потоа и против НЕЦ. Гостите од Ротердам играа натпревари со многу голови, па така очекуваме и да продолжат во новата година. Сметаме дека овде не очекуваат погодоци и тоа најмалку три. Коефициентот за 3+ во Bet365 е 1.60.
Регистрирај се на Bet365

Антверпен – Стандард – Г.Г @ 1.77 во 10Bet

Кој би помислил дека овој дуел би можел да биде дерби во белгиската лига. Домаќинот е на делба на второто место, а одма позади него се наоѓа Стандард. Антверпен има две победи во серија, а пред нив доживеа и убедлив пораз од Бриж. Во првиот дел од сезоанта, Антверпен славеше против Стандард, а сега очекуваме отворен дуел и голови. Наш предлог е Г.Г, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.77.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*