Го погоди невозможното и доби 25.000 евра: „Во најголемиот коефициент бев најсигурен“! (фото)

На интернет се појави вест, каде што играч од Хрватска, во обложувалнциата на Германија Спорт заработил завидна цифра.

Практично тој изиграл 7 дуели и вложил околу 2.5 евра, а потоа го припуштил тикетот. Добивката е вкупно 187.000 куни, односно два тикети по 93.000 куни.

Новинарите го запрашаа која е „тајната на успехот“, а исто така го затекнале каде што слави. Тој посакал да остане анонимен.

„Денес славиме два родендени, на малата внука и мене, раженот се врти, а ова е одличен роденденски поклон“ вели добитникот.

Интересно е тоа што коефициентите се прилично високи, односно само еден коефициент е 1.90.

„Не ги сакам малите коефициенти. Тие под 2.00 воопшто не сакам да ги играм, но некогаш мора. Не земам често, но овој износ кој го добив навистина ме изнанди“.

Погоре се гледа дека изиграл победа за Стразбур над Лион во гости, коефициентот беше 7.55, а тој ни открива и зошто го изиграл тоа.

„Бев најсигурен во тој дуел, се останато ми беше пола-пола, но за ова бев навистина сигурен. Лион е склон кон киксови оваа сезона, а ова беше и куп натпревар, па така воопшто не беше тешко да изиграм двојка против фаворитот“ додава тој.

Исто така и се заблагодари на обложувалницата за брзата и точната исплата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*