Домаќините рутински стигнуваат до победа против овој ривал

традиција

Денес од 18:30 во рамките на 17-то коло на Премиер Лигата на Јужна Африка, се сретнуваат екипите на Орландо и Чипа Јунајтед.

Домаќините се наоѓаат на втората позиција на табелата со 28 бода собрани преку 7 победи, 7 реми и 2 порази.

Гостите се на 15-та позиција со вкупно 12 бода, а досега имаат победено само 2 пати, ремизирано на 6 натпревари и 8 претрпени порази.

Во последните шест меѓусебни дуели, Орландо стигнува до победа без поголеми проблеми, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Победа за домаќинот @ 1.66 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*