Тикет на денот (петок, 04.01.2018)

тикет на денот

Иако петокот важи за вовед во претстојниот викенд, овој пат понудата не е баш нешто најдобра. Не очекуваат Купови во Англија и Франција, додека на првенствените дуели се враќаат Шпанците.

Нанат – Шатору – 1 @ 1.59 во 1xBet

Канаринците се фаворити против екипата од Лига 2. Домаќинот дури сега се приклучи во куп натпреварувањето, прескокна две кола, додека гостите мораа да се борат со два противници. Нант игра променливо во Лига 1 и се наоѓа на 14-то место. Можеби Купот им е шанса за да ја оправдаат сезоната, а од елиминација ги делат само пет бода. Очекуваме пролаз на Нанат меѓу 32 најдобри во Франција.
Регистрирај се на 1XBET

Леванте – Жирона – Г.Г @ 1.61 во Coinbet24

Продолжува шпанската Ла Лига, а во првиот натпревар од 18-то коло ќе се сретнат екипи од сигурната зона. Леванте ја дочекува Жирона, а двете екипи имаат ист број бодови. Леванте нема победено на последните три натпревари во првенството, додека Каталонците немаат славено на четирите последни. Овде очекуваме отворена игра и по еден гол на двете страни.
Регистрирај се на Coinbet24

Цонга – Де Минор – 2 @ 1.57 во Bet365

На турнирот во Бризбан во ¼ финалето се сретнуваат Французинот Цонга и домашниот тенисер Де Минор. Цонга имаше големи проблеми со повредите во минатата сезона, па моментално се наоѓа на 239 место на АТП лситата. Младиот Австралијанец е се уште тинејџер и е нова ѕвезда во тенисот. Ние очекуваме доминација на Де Минор и победа за него.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*