Тикет на денот ( недела, 12.11.2017 )

И покрај скромната понуда на фудбалски мечеви, некако успеавме да најдеме три меча со солидни коефициенти за кои сметаме дека треба да се уплатат. Едно дерби од Бразил и два меча од ниските лиги во Италија се најдоа на нашиот тикет со што дојдовме до коефициент 5.18.

ПАЛМЕИРАС – ФЛАМЕНГО – ГГ ( 1.91 )

Во 34-то коло на бразилската Серија А, дербито ќе се одигра во Сао Паоло на Алијанц Парк и тоа помеѓу ривалите Палмеирас и Фламенго. Ова е дуел на две доста ефикасни екипи сезонава во Бразил. Дуел на две екипи кој долги години имаат голем ривалитет. Палмеирас е на 4-то место, додека Фламенго е 7-ми но разликата меѓу нив е само 4 бода. Двете екипи имаат за цел да обезбедат директно учество во групите на Копа Либертадорес и затоа ова е важен меч за нив. Традицијата укажува на голема ефикасност. На последните 8 меча секогаш и двете екипи постигнувале голови, неретко мечевите завршувале со повеќе од 5 гола.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.91 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

АЛБИНОЛЕФЕ – ФАНО – 1 ( 1.56 )

Ниските лиги во Италија се секогаш тешки за типување и многу често има неочекувани резултати. Но Албинолефе сезонава во Серија Ц има јасна цел, пласман во Серија Б. Екипата игра во одлична форма и на последните 6 меча во лигата нема пораз. Има само еден пораз на последните 10 натпревари. Се наоѓа на 6-то место на табелата и доколку сака да ја исполни својата цел ќе мора да слави на натпреварите како овој. Гостите се последни на табелата со само една победа од 11 меча и со само 6 освоени бода. Нивната цел е опстанок, но шансата треба да ја бараат на дуелите на домашен терен, не кај Албинолефе.

Победа на Албинолефе @ 1.56 во MarathonbetРегистрирај се на Marathonbet

СИЕНА – ПОНТЕДЕРА – 1 ( 1.74 )

Втор меч на овој тикет е од ниските лиги во Италија. Сиена е апсолутен фаворит за победа.Имаат многу поголеми амбиции, имаат поквалитетен состав и се втори на табелата. Од друга страна Понтедера нема големи амбиции и ќе бидат задоволни во оваа екипа и со опстанок во лигата. Тимот беше закован на дното до пред две недели, но влезе во серија од неколку меча без пораз и сега е на 16-то место на табелата. Сепак во овој дуел влегува по поразот од 0:3 од просечниот тим на Кунео.

Победа на Сиена @ 1.74 во UnibetРегистрирај се на Unibet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*