Тикет на денот (четврток, 03.01.2019)

тикет на денот

Денес имаме слаба понуда, но може да кажеме дека се игра најважниот дуел од Премиер лигата, а тука се и дел од Шпанците и Португалците.

Авеш – Порто – 2&Т22+ @ 1.54 во 1xBet

Шампионот на Португалија повторно воспостави доминација во домашното првенство. Порто имаше криза која траеше неколку сезони, а Бенфика тоа вешто го искористи. Тие моментално се во серија од 16 последователни победи. Од друга страна Авеш е тим кој доаѓа од долниот дел на табелата, а благодарениа на гол разликата се наоѓа над зоната за испаѓање. Очекуваме победа за гостите со постигнати најмалку два гола.
Регистрирај се на 1XBET

Манчестер Сити – Ливерпул – Г.Г @ 1.59 во Coinbet24

Поради недостаток на понудата во тикетот ќе го ставиме и англиското дерби. Можеби на овој дуел ќе се реши шампионот на Англија, бидејќи со триумф, гостите би создале предност од 9 бода повеќе во однос на Тотенхем. Победата за домаќинот би ни создала неизвеснот, бидејќи станува збор за исклучително важен натпревар. Овде предлагаме гол-гол бидејќи станува збор за две ефикасни екипи.
Регистрирај се на Coinbet24

Стен Вавринка – Роберто Баутиста – 2 @ 2.14 во Bet365

Веруваме дека љубителите на тенисот се радуваат на враќањето на Стен Вавринка. После проблемите со коленото, Швајцарецот го имаме повторно на терен. Тој во првите два натпревари забележа победа. Од друга страна го имаме искусниот Баутиста, на кој бетон не му е омилена подлога. Очекуваме Вавринка да скратува поени, а со самото тоа да прави многу грешки.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*