Тикет на денот (сабота, 04.08.2018)

тикет на денот

Конечно вистинска понуда имаме денес. Натпревари колку сакате, а ние избравме само три за да го составиме тикетот на денот.

Вејле – Митиланд – Г.Г @ 1.78 во Coinbet24

Гостите не успеаа да поминат во третото коло од квалификациите за ЛШ, бидејќи беа елиминирани од казахстанската Астана. Им останува да се обидат уште во групната фаза од ЛЕ, а во овој момент тоа би било задоволително. Митиланд не успеа да постигнува еден гол, кој му беше потребен, а минатата сезона се сеќаваме дека постигнуваше погодоци како од шала. Домаќинот одлично започна во елитата и се уште нема пораз. Сметаме дека конечниот исход нема да биде лесен, па затоа типуваме на голови.

Регистрирај се на Coinbet24

Рапид – Алтах 1/1 @ 1.71 во 10Bet

Салзбург конечно доби вистински ривал во австриската Бундеслига. Тоа е екипата на Рапид која одлично се засили, а силата веќе ја покажа во првото коло против Адмира каде што славеше со 3-0. Алтах е поразен во првото коло на домашен терен од Матерсбург, па најверојатно оваа сезона ќе се борат за опстанок. На гостувањето во Беч шансите им се мали, а Рапид ќе се обиде што побрзо да го реши натпреварот.

Регистрирај се на 10Bet

Базел – Грасхоперс – Т12+ @ 1.51 во 1xBet

Не паметиме кога последно овие две екипи да имале толку лош почеток на сезоната. Базел изигра реми во последното коло против Ксамакс, а претходно претрпи пораз од Ст. Гален. Од друга страна, Грасхоперс се уште нема освоено три бода оваа сезона, односно беше два пати поразен од Цирих и Јанг Бојс. Време е да започнат со посериозна игра, но како и да е Базел сметаме дека имаат поголеми шанси, па затоа и типуваме дека ќе постигне најмалку 2 гола.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*