Тикет на денот (среда, 24.10.2018)

тикет на денот

Денес на менито ги имаме натпреварите од вториот дел на елитното натпреварување, а исто така има и натпревари од пониските англиски лиги.

ПСВ – Тотенхем – 3+ @ 1.68 во Coinbet24

После две кола, Холанѓаните и Англичаните немаат освоено ниту еден бод. Барселона и Интер победија во првите две, па на тој начин овој меѓусебен дуел им е шанса за да се вклучат за борбата за едно од првите две места во групата. Дури и ако победникот на овој натпревар не дојде до нокаут фазата на ЛШ, ќе има големи шанси за пролетната сезона да ја продолжи во Лига Европа. Двете екипи играат добро во домашните првенства. Холанѓаните дури се и доминантни во Ердевајс, а Тотенхем во претходните три кола нема примено гол. Очекуваме офанзивна игра и барем 3 гола.

Регистрирај се на Coinbet24

ПСЖ – Наполи – 1&Г.Г @ 2.65 во 1xBet

Тимот на ПСЖ има екстра квалитет, но некако тој квалитет се уште не може да блесне во европските натпреварувања. Во Франција 1 се повеќе од одлични и имаат 100% учинок во сите 10 кола, додека во ЛШ имаат една победа и еден пораз од Ливерпул. Од друга страна Наполи изненадувачки ремизираше во Белград против Звезда, но потоа ја поправи грешката против Ливерпул и издвои победа против нив. Овој пат очекуваме голема борба, а шансите ги препишуваме на домаќините.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*