Го погоди невозможното: Прилепчанец во обид да ја „затвори“ Спорт Лајф! (ФОТО)

Вчера имаше натпревари од вонредното коло на Премиер Лига и куп натпревари на повеќе земји. По тој повод, Влатко од Прилеп изиграл тикет со 14  натпревари каде што типува големи прелази 2/1 или 1/2.

На тикетот има натпревари до недела, а веќе во првиот ден погоди три прелази. Интересно е тоа што го погоди и дуелот Њукасл – Манчестер Сити, па практично погоди и неверојатен 100 коефициент. Тука е и „вртелешката“ помеѓу Фулам и Брајтон, а како трета ја заокружи Валенсија со Хетафе.

Без разлика на уплатата, овде има солидна добивка, а и добивката не е толку битна колку што мајсторијата. Имајте на ум дека него му преостануваат уште 9 натпревари, па со секој погоден натпревар добивката и вртоглаво ќе расте.

Мора да признаеме дека ова е несекојдневен тикет и искрено сакаме да му честитаме на мајсторијата и храброста.

Влатче, мајсторе за убаво да трошат досега заработените пари и ти посакуваме успех и среќа во понатамошниот дел!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*