Иако важат за ефикасни екипи, овој пат очекуваме мал број голови!

традиција

Во рамките на 25-то коло од англиската Лига 1, денес од 16:00 ќе се сретнат екипите на Волсол и Лутон.

Волсол моментално ја има 14-та поиција со вкупно освоени 31 бод, преку 8 победи, 7 реми и 9 порази.

Лутон од друга страна заостанува само еден бод зад лидерот Портсмут и на своето конто имаат 50 бода кои ги освоија преку 15 победи, 5 реми и 4 порази.

И двете екипи важат за ефикасни, но овој пат традицијата ни укажува на нешто поразлично. Имено на последните седум меѓусебни дуели овие ривали никогаш не ја надминале границата над 2.5 гола.

Наш предлог:

Вкупно голови – ПОД 2.5 @ 2.00 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*