Тикет на денот (недела, 30.12.2018)

тикет на денот

За денес, иако е недела, имаме нешто послаба понуда поради новогодишните празници. Сепак, ние најдовме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот.

Ливорно – Падова – 1 @ 2.07 во 1xBet

Домаќинот не се снајде најдобро на почетокот на сезоната во новиот ранг и долго време беше на дното на табелата. Сега се во серија од четири натпревари без пораз со две победи и две реми, а тоа ги доведе на 16-та позиција на табелата. Од друга страна Падова врза пет порази. Интересно е тоа што двете екипи играа во Серија Ц минатата сезона, а последниот меѓусебен дуел го изигра пред пет години. Очекуваме Ливорно да биде победник на овој дуел.
Регистрирај се на 1XBET

Манчестер Јунајтед – Бормут – 1/1 @ 1.98 во Coinbet24

Манчестер започна нова ера откако замина Мурињо. Него го наследи Солскјер, а тоа се покажа како успешна стратегија. Засега играат одлично и ја подобрија позицијата на табелата. Бормут нема некои големи амбиции, па односно нивната цел е опстанок во англиската елита. Овој пат веруваме во Јунајтед дека ќе го „реши“ натпреварот уште во првото полувреме.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*