На последните 6 меѓусебни дуели видени се голови, а за денес да биде така коефициентот е одличен!

традиција

Денес од 19:00 ќе се изигра натпреварот од 8-то коло на португалската Премиер Лига во која ќе се сретнат Рио Аве и Чавес.

Рио Аве моментално е на 4-та позиција со 14 бода од 7 изиграни натпревари, бидејќи имаат остварено 4 победи, 2 реми и 1 пораз.

Чавес ја зазема 14-та позиција на табелата со освоени 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 4 порази на 7 изиграни натпревари.

На последните шест меѓусебни дуели на овие две екипи, постигнати се вкупно 18 гола, а тоа во просек е точно 3 гола по натпревар, односно на секој дуел е виден типот гол-гол.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол – ДА @ 1.74 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*