Дерби на денот: Дали има крај на агонијата од Манчестер Јунајтед?

Со оглед на тоа што ниту едните ниту другите не се на врвот на ангискиот фудбал, нивните меѓусебни дуели се доста интересни. Арсенал во моментов е со подобро расположение, но сепак на Олд Трафорд никогаш не сме начисто.

Манчестер Јунајтед: Може ли оваа екипа воопшто подбро?

Искрено се навикнавме Јунајтед да го гледаме на врвот на англискиот фудбал и во најмала рака да се бори за шампионската титула. Откако клубот го напушти Алекс Фергусон, работите се подруги. Екипата не само што не може да сериозно да се вмеша во борбата за првак, туку тешко им оди и во Лигата на шампиони. Тие моментално се на седмото место и имаат дури осум бода помалку од Арсенал, а познато е дека четвртото место носи пласман во ЛШ, а тоа е крајна цел на оваа екипа.  Во минатото коло избраниците на Мурињо изиграа нерешено со Саутемптон во гости, иако губеа со 2:0, но сепак со головите на Ерера и Лукаку успеаа да стигнат до бод.

дерби на денот

Арсенал: Овие момци играат фантастично оваа сезона!

Aрсенал на самиот почеток од првенството изгуби на два дерби натпревари, прво од Манчестер Сити, а птооа и од Челзи, но после тоа веќе никој не го победи. Наредија 12 првенствени победи во кој не се поразени, а во тој временски период ремизираа само три пати. Секако дека екипата на Емери може да се жали поради ремито со Волвс и Кристал Палас и тоа на домашен терен бидејќи со тие бодови би биле многу поблиску на табелата. Лидерот Сити им бега осум бода, но секако до крајот има многу кола. Во Лига Европа се исто така фантастични и од пет натпревари остарија четири победи.

Наш предлог:

Манчестер Јунајтед не личи на себе оваа сезона. Моментално се наоѓа на осмото место и се оддалечени многу од Лигата на шампиони. Од друга страна Арсенал е фантастичен и да немаше некои непланирани реми, оваа екипа сигурно би се борела за титула. Наш предлог е да се обидете со двојна шанса за која ќе си добиете коефициент 1.41 во 1xBet, a похрабрите можат да испробат и конечен тип Х со коефициент 3.54 во истата обложувалница.

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*