Головите се секогаш присутни на овој дуел, а коефициентот е одличен!

традиција

Денес на програмата се вкупно 10 натпревари од англискиот Чемпионшип, а во еден од дуелите закажани за 16:00 часот ќе се сретнат Бирмингем и Престон.

Бирмингем моментално е на 10-та позиција бидејќи на 19 изиграни натпревари, дојдоа 27 бода и притоа остварија 6 победи, 9 реми и 4 порази.

Престон ја зазема 17-та позиција на табелата со учинок од 5 победи, 7 реми и 7 порази, односно вкупно 22 освоени бода после 19 изиграни натпревари.

Интересно е тоа што кога се сретнуваат овие екипи секогаш се видени голови во двете мрежи, поточно на последните 7 натпревари е виден типот гол-гол.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол – ДА @ 1.95 во Coinbet24

Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*