Сакате 4 коефициент? Само нека продолжи традицијата!

традиција

Во рамките на 8-то коло од вториот ранг на англискиот фудбал, денес во 20:45 се сретнуваат екипите на Нотингем Форест и Шефилд Венсдеј.

Домаќините моментално се наоѓаат на шеснаесеттото место на табелата со досега 8 освоени бода, додека гостите ја држат единаесетттата позиција со 11 освоени бода.

традиција

Шефилд Венсдеј оствари седум последователни победи во дуелите против Нотингем Форест. Ако продолжи оваа традиција, тогаш ние сме навистина среќници, бидејќи добивате коефициент вреден околу 4.

Конечен тип – 2 @ 4.00 во Coinbet24

Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*