Тикет на денот (вторник, 20.11.2018)

тикет на денот

Последниот ден од Лигата на нации ќе го облежи овај кладилничарски ден, а тука се и вторите натпревари од англискиот ФА Куп.

Шкотска – Израел – 1 @ 1.80 во Coinbet24

Во Глазгов се игра натпреварот кој одлучува за првото место и пласманот во Лига Б. Тоа би било голем успех и за Шкотите и за Израелците, бидејќи станува збор за селекции кои не можат да се пофалат со добри резултати во последно време. Двете селекции имаат ист број бодови, но Израел има победа во меѓусебниот дуел, па на тој начин им одговара и реми. Сепак типуваме победа за домаќинот.
Регистрирај се на Coinbet24

Италија – САД – 1 @ 1.61 во 1xBet

Уште едно неуспешно натпреварување е зад Италијанците. Во конкуренција со Португалија и Полска го зазедоа второто место и нема да играат во Плеј Оф.  Од друга страна, барем останаа во Лига А, а пласманот мора да го обезбедат преку квалификациите во декември. САД е во изградба на нов тим, после големиот неуспех во квалификациите за Мундијалот во Русија.  Според нас предност во овој дуел имаат Италија и типуваме победа за нив.
Регистрирај се на 1XBET

Чарлтон – Менсфилд – 1 @ 1.90 во Bet365

Во вториот натпревар од првото коло на ФА Купот екипата на Чарлотн го дочекува Менсфилд. Во првиот натпревар, Менсфилд беше домаќин и резултатот беше 1:1, па сега тимовите се селат во Лондон на нова 90 минутна борба. Домаќинот е во повсиок ранг и игра во Лига 1, но има амбиции за да се врати во Чемпионшип. Менсфилд е во одлична форма и не е поразен на последните 14 натпревари во сите натпреварувања. Чарлтон малку оппушти, но врза две победи во првенството и сега е на делба на шестото место. СЕпак домаќините се појак тим и очекуваме нивна победа.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*