Тикет на денот (понеделник, 15.10.2018)

тикет на денот

Да ги немаме натпреварите од Лигата на нации, тешко дека ќе собереме дуели за да составиме тикет на денот.

Белорусија – Молдавија – 1 @ 1.50 во Coinbet24

Домаќинот со Луксембург ќе води борба за освојување на првото место и префрлање во Лига Ц, додека гостите се сигурни на третата позиција, бидејќи Сан Марино е убедливо последен. Молдавците немаат добри резултати во последните години и ретко стигнуваат до победа. Во минатото коло го победија Сан Марино со 2:0 и тоа без поголеми проблеми. Белорусија е фаворит во овој дуел и очекуваме победа за нив.
Регистрирај се на Coinbet24

Јонг ПСВ – Јонг Ајакс – 4+ @ 2.13 во 1xBet

Младите тимови на ПСВ и Ајакс играат релаксирано, бидејќи не можат да се пласираат во елитниот ранг. Воглавно тука се разигруваат младите фудбалери за првиот тим, а поради тоа и ни прикажуваат ефикасни натпревари. Двете екипи се на средината на табелата и очекуваме да водат голема битка. Победникот е тешко да се погоди, па затоа одлучуваме за голови, а веруваме дека ќе бидат многу.
Регистрирај се на 1XBET

Фелсијано Лопез – Френсис Тијафо – 2 @ 1.53 во Bet365

Интересен натпревар ќе гледаме веќе во првото коло од белгискиот турнир во Антверпен каде ќе се сретнат шпанецот Лопез и Американецот Тијафо. Тоа ќе биде дуел на генерации, бидејќи Лопез е постар од Тијафо точно 17 години. Неговата кариера е пред самиот крај, а можеби тоа ќе биде наредната сезона. Тијафо е фаворит во овој дуел и, па сметаме дека ќе ја оправда таа улога.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*