Одличен коефициент: Минимална победа на домаќинот е очекувано сценарио!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на 7-то коло од грчката Супер Лига се сретнуваат Атромитос и Астерас Триполис.

Атромитос моментално се наоѓа на 2-та позиција со 16 освоени бода и скор од 5 победи и едно реми.

Астерас Триполис ја зазема 14-та позиција со учинок од 1 победа, 1 реми и 4 порази, па така на своето конто имаат само четири освоени бода.

Атромитос е фаворит на овој натпревар, но доколку сте во дилема дали да го ставите на вашиот тикет, тогаш ова може да ви биде од помош. Имено, Атромитос не е поразен од овој ривал на последните 8 натпревари, односно имаат 7 пати победено и еднаш ремизирано.

Наш предлог:

Конечен исход – 1 @ 2.06 во 1xBet ( 7 од последните 8)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*