Овие две екипи во последните 14 натпревари играат Г.Г: Продолжуваат и денес?

коефициенти

Денес од 17:45 се игра натпреварот помеѓу Ал Тавун и Ал итихад во рамките на третото коло од Премиер лигата на Саудиска Арабија.

Ал Тавун во првото коло изигра против Ал Ахли со резултат од 1:1, а истиот резултат е постигнат и во второто коло.

Ал Итихад во првото коло изиграа против Ал Шабаб и беа поразени, потоа на домашен терен беа повторно поразени од Ал Кадис.

Интересно за овој натпревар е тоа што на последните 14 меѓусебни натпревари се видени најмалку по еден гол во двете мрежи.

Г.Г @ 1.50 во Bet365 (14 oд последните 14)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*