Разбијте го здодевното обложување: Викендот кој следи е одличен момент за тоа!

бокс UFC

Доколку ви се здосади од она класично обложување на фудбал, кошарка и тенис, ние сме тука да ви понудиме нешто поразлично и повозбудливо. Станува збор за бокс и UFC натпреварување.

Овој викенд, поточно во сабота на 22-ри септември на „менито“ ги имаме Џошуа и Поветкин, а само две недели покасно, следува најголемата борбата во историјата на UFC помеѓу Нурмагомедов и Мекгрегор.

Антони Џошуа и Александер Поветкин се сретнуваат во сабота на 22-ри септември!

За Џошуа ова ќе биде натпревар во кој ќе ги брани четирите титули, од кои три се се меѓу „елитните четири“. Тоа се IBF, WBA и WBO, додека за зелениот појас, многу експерти сметаат дека е највереден. Џошуа еднаш настапуваше на Вембли, односно таму пред две години го совлада Владимир Кличко.

Што се однесува до Поветкин, кај него исто така Владимир Кличко игра важна улога во кариерата, односно тој е единствениот боксер кој досега го совлада 38-годишниот руски сопственик на сјајниот скор 34-1. Имено, тој не можеше да се справи со начинот на боксување од Украинецот, каде што ја користеше предноста во екстремитетите.

Доколку сакате да се обложувате на еден ваков поразличен настан, на располагање ви стои обложувалницата на Coinbet24 која ќе ви ги понуди најдобрите коефициенти на пазарот.

Џошуа е голем фаворит во овој дуел и за него е понуден коефициент 1.10, a сите што веруваат во Поветкин ќе си добијат коефициент 7.00.

Најголемата UFC борба ќе биде во Лас Вегас!

Кабиб Нурмагомедов ќе ја брани титулата UFC првак во лесна категорија во Лас Вегас, каде што ќе се обиде да му ја одземи Конор Мекгрегор.

UFC малку си поигра со медиумите и фановите, кои се надеваа дека најавена ќе биде новата борба на прес конференцијата која се одржа во Лас Вегас. Кога Кабиб и Конор не се појавија, следеше прашање, а Дана Вајт одговори дека напорно се работи борбата да биде договорена.

Потоа се појави првата официјална најава, а со тоа и борбата стана официјална.  Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов во кафез ќе влезат на 6-ти октомври оваа година и тоа ќе биде главна борба во Лас Вегас. Така Ирецот се враќа во обид да го врати појасот кој поради неактивност го загуби.

Дали ова ќе биде најголемата и најпродавана борба во историјата? Може да се претпостави дека ова е борба која сите сакаат да ја видат и за која во идните два месеци ќе се прават големи анализи. Сакале или не, Конор ни недостигаше.

Шоуто може да започне!

Исто како и за боксот, Coinbet24 нуди обложување на овој голем и историски настан.

Доколку ваш фаворит е Кабиб Нурмагомедов и сакате да се обложите на него, вие ќе си добиете коефициент 1.57. Во спротивно, победата на Конор Мекгрегор се плаќа со коефициент 2.26.

Сподели

Be the first to comment

Leave a Reply