Шкендија е фаворит, а според статистиката големи се и шансите да ја оправда таа улога!

традиција

Денес од 14:30 во рамките на 24-то коло од македонската прва лига се сретнуваат екипите на Силекс и Шкендија.

Силекс е на 8-та позиција од вкупно 10 и има досега освоено 24 бода преку 5 победи, 9 реми и 9 порази.

Шкендија е на првото место со вкупно 50 бода и има учинок од 15 победи, 5 реми и 3 порази.

Интересно е тоа што на 11 од последните 12 меѓусебни натпревари, Шкендија е секогаш победник на тој дуел, па веруваме дека традицијата ќе продолже и денес, а ние ќе наплатиме одличен коефициент.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 1.54 во 1xBet (11 од последните 12)

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*