Тикет на денот (петок, 07.09.2018)

тикет на денот

Денес нашиот предлог тикет повторно ќе биде составен од натпревари во Лигата на нации.

Италија – Полска 1 @1.72 во 1xBet

Прв официјален натпевар на Италија откако на клупата седна Роберто Манчини. После дебаклот во квалификациите „аѕурите“ одиграа три пријателски дуели на кои покажаа дека веќе се консолидираат со новиот селектор. Манчини најави офанзивен тим и сигурно ќе сака со победа да ја започне својата авантура, а предност е секако домашниот терен. Конечно очекуваме да ја видиме Италија во вистинско светло, па веруваме дека ќе ги освои трите бода.

Литванија – Србија 3+ @1.98 во Coinbet24

Литванија, заедно со Кипар се најслабите селекции од Групата Ц. Од 2015 година, оваа селекција има само 4 победи, па секој бод на оваа селекција во Лигата на нации ќе биде изненадување. Србија има силен состав, кадарен да атакува на лидерското место во својата група, па веруваме дека ќе го освои трите бода, а победата ќе биде изразена со повеќе голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*