Тикет на денот (вторник, 23.10.2018)

тикет на денот

Овој вторник е посветен на ЛШ, но сепак не се изоставени натпреварите од англискиот Чемпионшип и пониските лиги.

Рома – ЦСКА – Т12+ @ 1.48 во 1xBet

Римјаните поминаа боси по трње во мечот против СПАЛ на домашниот Олимпико. Фановите останаа шокирани во чудото што се случи со оваа екипа која на претходните 4 натпревари постигна 14 голови. Сметаме дека киксот против СПАЛ ќе го платат „армејците“. ЦСКА направи голема победа над Реал Мадрид и сега ќе се обиде д остани непоразена во вечниот град. Сепак нашето предвидување е за Рома и тоа дека ќе постигна најмалку два гола.
Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Миделсброу – Ротерам – 1 @ 1.49 во Coinbet24

Mиделсброу го победи Шефилд и ја зазеде челната позиција во Чемпионшип. Сигурно е дека сакаат да останат лидери, а тоа не треба да биде тешка задача бидејќи за противиник го имаат Ротерам. Гостите немаат победено на последните шест натпревари, а имаат освоено само три бода во тој интервал. Оваа сезона, Чемпионшип има неверојатно изедначени екипи, а секоја има амбиции за да се пресели во Премиер Лигата. Верувме во победа за Миделсброу.
Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

Алесунд – Викинг – 1 @ 1.90 во Bet365

Во директниот судир за влез во елитата се сретнуваат Алесунд и Викинг. Домаќинот е во подобра позиција, а на само четири кола пред крајот има четири бода предност, па така евентуалниот триумф би ја зацврстил таа позиција. Гостите имаат кадровски проблеми и ќе настапат без тројц суспендирани првотимци, а во претходните два дуели претрпеа два порази со седум примени голови. Препорачуваме да типувате победа за домаќинот.
Изиграј го овој натпревар во Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*